היסטוריה

״רקוויאם גרמני״ של ברהמס

הרקוויאם הגרמני של יוהנס ברהמס

ברהמס סיים להלחין את הרקוויאם הגרמני בשנת 1866, כיצירה אדירה בעלת שישה פרקים. הסיבה שבגינה כתב את היצירה טמונה בשני אירועים טראגיים שאירעו בטווח של תשע שנים; מותו של רוברט שומאן בשנת 1856 ומותה של אמו של ברהמס בשנת 1865. החלק המוכר כיום כפרק החמישי (וכולל את סולו הסופרן המפעים) נכתב בחלוף שנתיים, בשנת 1868. אורכה של היצירה בת שבעת הפרקים הוא 65 עד 75 דקות.

המשך קריאה: ״רקוויאם גרמני״ של ברהמס

״ליטורגיקה - אז…כאן…ועכשיו

בחודש מאי ויוני 2012, מקהלת ״ליטורגי-קל״ ואנסמבל ״בארוקדה״ הציגו קונצרט - ״ליטורגיקה, אז, כאן ועכשיו״ עם סולנים מתוך המקהלה, בהצטרפות של ״לאודמוס טה״ משטוגרט, גרמניה. בתוכנית - קנטטה מס׳ 4 מאת י. ס. באך, ״טה דאום״ מאת שרפנטייר (שניהם בשה העברית) ו״טה דטום״ של ארבו פארט, הושר בעברית.

המשך קריאה: ״ליטורגיקה - אז…כאן…ועכשיו

ערב ״גלוריה״

בעונת האביב של שנת 2011 עמותת קמת"י הציגה את תכנית "ערב גלוריה", שכלל שתי גרסאות מוזיקליות להצהרת האמונה העתיקה – "גלוריה".  הגרסה הראשונה הייתה מתקופת הבארוק, מאת המלחין אנטוניו ויולדי, ובוצעה בשפה העברית. הגרסה השנייה הייתה מודרנית, מאת המלחין הבריטי בן זמנינו ג'ון ראטר. החלק השלישי בתכנית כלל את האוברטורה מהסוויטה התזמורתית הראשונה של י.ס. באך. התכנית התקבלה בהתלהבות על ידי כל הנוכחים.

המשך קריאה: ערב ״גלוריה״