מבזק חדשות למקהלת ״ליטורגי-קל״

שלום לכולם.

אני מקווה שכולכם שורדים את הקיץ הלוהט. אני די מתקשה בעשייה היצירתית בחום הזה, אבל אין לנו ברירה! הקונצרטים של דצמבר מתחילים לקבל צורה. כעת אני מתמקד בגיוס הסכום לביצוע הקונצרטים. היפרדותה של בריטניה מהאיחוד האירופי הפכה רבים )בעיקר באנגליה( לשמרניים יותר בענייני תרומות. עם זאת, אנו ממשיכים בתכנונים.

אנו מבצעים )כפי שאתם יודעים( את הגרסא שלי לתהלים פ"ז, את הרקוויאם הגרמני מאת ברהמס וקטע קצר מהאורטוריה של אפרת גרליך מתוך הנביא דניאל. הקונצרט הראשון יתקיים באודיטוריום הקונסרבטוריון למוזיקה )שטריקר( בתל אביב, והשני בכנסיית המשיח בירושלים.

הערת שוליים מעניינת: אחד הדברים הקשים בביצוע הגרסא שלי לתהלים פ"ז, היא השגת פעמוניה. אינני זקוק לסט שלם, אבל קשה למצוא כזו בישראל. יש מקום אחד שמשכיר אותן, בסכום מגוחך. אז הייתי בקשר עם מישהו באנגליה שמייצר אותן, ואולי אקנה את שני הצלילים שאני צריך! כמו כן, אתם אולי כבר יודעים שנבצע את הגרסא הקמרית לרקוויאם של ברהמס מאת המלחין יואכים לינקלמן, משנת 2009. טסתי לשטוטגרט בשנת 2011 כדי להאזין לביצועם של מוניקה מאירה ואסקז ומקהלת "לאודמוס טה", ולאחר מכן, ב2012, ביצענו אותה כאן בעברית. כשהחלטתי לבצע אותה שוב השנה, כתבתי ליואכים לינקלמן וסיפרתי לו שאנו מבצעים את היצירה בעברית, והוא הציע לעזור ולהכין עבורי פסקול של הגרסא שלו, עם מלים בעברית! ייתכן שהוא יבוא לשמוע אותנו בדצמבר.

כפי שתוכלו לראות, עלה האתר החדש של "קמתי"! הוא עדיין זקוק לכמה ליטושים, אבל הוא עלה סוף סוף, לאחר קשיים רבים. אני מצפה בכליון עיניים לראות את כולכם באוקטובר, כשנתחיל בחזרות. אני מצרף למייל זה את את לו"ז החזרות לעיונכם. אני נוסע למשך מרבית חודש אוגוסט לחופשה שאני כל כך זקוק לה. לפני שאלך, אנסה ללהעביר לידיכם את קבצי שלוש היצירות על מנת שתוכלו להתחיל ללמוד את החומר.

כל טוב, דוד לודן